05.12.2014 6ος Φιλανθρωπικός Αγώνας Δρόμου 3K Run

6ος Φιλανθρωπικός Αγώνας Δρόμου 3Run

Για έκτη συνεχή χρονιά το Κολλέγιο Ανατόλια διοργάνωσε το 3 Κ Charity Run, τον φιλανθρωπικό αγώνα δρόμου των 3χλμ., με πολύ μεγάλη συμμετοχή μαθητών , καθηγητών και διδακτικού προσωπικού.

Η διοργάνωση εντάσσεται στο μεγάλο και πολύπλευρο πρόγραμμα κοινωνικής ευθύνης του Ανατόλια, για την καλλιέργεια της προσφοράς, του εθελοντισμού, της αγάπης προς τον αθλητισμό  και της συμμετοχικής δράσης υπέρ ενός συγκεκριμένου σκοπού. Κάθε χρόνο τα έσοδα του 3 Κ Charity Run προσφέρονται για την ενίσχυση του ανθρωπιστικού έργου μη κερδοσκοπικών σωματείων και ιδρυμάτων της Θεσσαλονίκης. Φέτος τα έσοδα θα διατεθούν για την κάλυψη αναγκών του Παπάφειου Ορφανοτροφείου Αρρένων.

Ο αγώνας δρόμου πραγματοποιήθηκε στις 26 Νοεμβρίου 2014 και στο σημείο εκκίνησης βρέθηκαν περισσότερα από 200 άτομα που διέσχισαν το campus του Κολλεγίου Ανατόλια – μεταξύ αυτών και παιδιών που διαμένουν στο Παπάφειο- , ενώ επιπλέον 100 άτομα συνεισέφεραν στον σκοπό της διοργάνωσης.

ΟΙ νικητές του αγώνα ήταν:

Αγόρια Λυκείου: Θεοφάνης Ρίζος

Κορίτσια Λυκείου: Αγγελική Παυλοπούλου

Αγόρια Γυμνασίου: Ανδρέας Δράκος

Κορίτσια Γυμνασίου: Ιωάννα Κουτσοπούλου

Από το προσωπικό: Βαγγέλης Γουλής

Τις απονομές έκανε η Ολυμπιονίκης Τασούλα Κελεσίδου και ο Πρόεδρος του Κολλεγίου Ανατόλια Δρ Πάνος Βλάχος.