27.03.2017 Η ομάδα του Κολλεγίου Ανατόλια στη 2η θέση των Πανελλήνιων Αγώνων Επιχειρηματολογίας – Αντιλογίας

Η ομάδα του Κολλεγίου Ανατόλια στη 2η θέση των Πανελλήνιων Αγώνων Επιχειρηματολογίας – Αντιλογίας

Τη 2η θέση στους Πανελλήνιους Μαθητικούς Αγώνες Επιχειρηματολογίας – Αντιλογίας κατέκτησε η ομάδα Διττών Λόγων (Debate) του 1ου ΓΕΛ Ανατόλια,  αποτελούμενη από τους Τσιπινιά Δημήτρη, Γκουτνά Ιωάννα, Μουμτζή Ιφιγένεια, Ζίγκα Μαρία Ελένη και Αξαρλόγλου Βαγγέλη.

Οι νικητές αναδείχθηκαν από την ημιτελική και τελική  φάση της διοργάνωσης στις 18 και 19 Μαρτίου στην Παλαιά Βουλή στην Αθήνα. Οι αγώνες διοργανώνονται από το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων και το Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό Κέντρο Δελφών, και φέτος συγκέντρωσαν 500 μαθητές από 75 σχολεία της Αττικής, της Μακεδονίας και της Φωκίδας.