01.03.2017 Πρόκριση στους Πανελλήνιους Αγώνες Επιχειρηματολογίας

Πρόκριση στους Πανελλήνιους Αγώνες Επιχειρηματολογίας

Η ομάδα Διττών Λόγων (Debate) του 1ου ΓΕΛ Ανατόλια, αποτελούμενη από τους Τσιπινιά Δημήτρη, Γκουτνά Ιωάννα, Μουμτζή Ιφιγένεια, Ζίγκα Μαρία Ελένη και Αξαρλόγλου Βαγγέλη, κατέκτησε την 1η θέση - ανάμεσα σε 28 σχολεία της Κεντρικής Μακεδονίας - στην προκριματική φάση των Πανελλήνιων Αγώνων Επιχειρηματολογίας- Αντιλογίας. Η ομάδα του Κολλεγίου Ανατόλια πήρε το εισιτήριο για την ημιτελική και τελική φάση, που θα γίνει στις 17-19 Μαρτίου στην Παλαιά Βουλή στην Αθήνα. Οι αγώνες διοργανώνονται από το Υπουργείο Παιδείας και το Ευρωπαϊκό Πολιτιστικό Κέντρο Δελφών. Την ομάδα προετοίμασαν οι καθηγήτριες του σχολείου Κλεοπάτρα Μητρούλη και Αλεξία Σερίδου.