16.12.2016 Οι «Άσοι» της Ρομποτικής

Οι «Άσοι» της Ρομποτικής

Μία ακόμη σημαντική διάκριση κατέκτησε ο Ζαχαρίας Καραβασίλης, μαθητής του Κολλεγίου Ανατόλια στο 3ου Μαθητικό Φεστιβάλ Ρομποτικής, που πραγματοποιήθηκε στις 10 Δεκεμβρίου στο Κέντρο Διάδοσης Επιστημών και Μουσείο Τεχνολογίας «NOESIS».

Η ομάδα ACE, του μαθητή του σχολείου και του Robert Reynik από το Καλλιτεχνικό Γυμνάσιο με Λυκειακές τάξεις, κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία του Λυκείου με μεγάλη διαφορά στην βαθμολογία από τις υπόλοιπες ομάδες, έχοντας επιλέξει το θέμα με τον μεγαλύτερο βαθμό δυσκολίας.

Η νίκη αυτή ακολουθεί την πορεία των διακρίσεων του Ζαχαρία Καραβασίλη σε διαγωνισμούς Ρομποτικής, Μαθηματικής και Λογικής Σκέψης κ.ά.