23.11.2016 Νέα πανελλήνια διάκριση στο τένις για μαθήτρια του Κολλεγίου Ανατόλια

Νέα πανελλήνια διάκριση στο τένις για μαθήτρια του Κολλεγίου Ανατόλια

Την πρώτη θέση στο Τουρνουά της ΕΦΟΑ «Juniors Masters 2016» κατέκτησε η μαθήτρια του σχολείου μας Ιωάννα Γιαννακού συνεχίζοντας τις επιτυχίες της στα γήπεδα του τένις. Η νεαρή πρωταθλήτρια αναδείχθηκε 1η στην ηλικιακή κατηγορία των 14 ετών, επικρατώντας των αντιπάλων της και επιβεβαιώνοντας το υψηλό της αγωνιστικό επίπεδο. Η αθλητική διοργάνωση πραγματοποιήθηκε από τις 11 έως τις 14 Νοεμβρίου στην Αθήνα από τον Όμιλο Αντισφαίρισης Πετρούπολης με τη συμμετοχή των καλύτερων 8 αθλητών και αθλητριών στην Ελλάδα με βάση την Πανελλήνια Βαθμολογία της Ομοσπονδίας Αντισφαίρισης.