10.11.2016 Το Anatolia School of Business του ACT στην 32η Philoxenia

Το Anatolia School of Business του ACT – American College of Thessaloniki
στο πλαίσιο του Διεθνούς Συνεδρίου Τουρισμού "Rebranding Destinations"
της Διεθνούς Έκθεσης Τουρισμού Philoxenia

σας προσκαλεί στην ομιλία
«Interventionist Strategies for Correcting a Negative Destination Image»
του John A Daly,  Director of Quality Assurance, Swiss Education Group

Παρασκευή 18 Νοεμβρίου 2016,  13:15
αίθουσα «Αιμίλιος Ριάδης», ΔΕΘ – Helexpo

Η ομιλία παρουσιάζει και αναλύει τη διαδικασία δημιουργίας αρνητικών συνειρμών για έναν  τουριστικό προορισμό, τη σχέση των εντυπώσεων με την πραγματικότητα του τουριστικού brand, όπως και δυνατότητες βελτίωσης της αρνητικής εικόνας μίας περιοχής. Ο John A Daly είναι Director of Quality Assurance του Swiss Education Group, του μεγαλύτερου εκπαιδευτικού ομίλου της Ελβετίας ο οποίος περιλαμβάνει τα παγκοσμίου φήμης César Ritz, Hotel Institute Montreux, και άλλα κορυφαία εκπαιδευτικά ιδρύματα που ειδικεύονται στον Τουρισμό και τη Φιλοξενία.

Η ομιλία θα γίνει στην αγγλική γλώσσα με ταυτόχρονη διερμηνεία στην ελληνική γλώσσα.  H είσοδος στο συνέδριο είναι ελεύθερη. Απαραίτητη η εγγραφή εδώ.

Δείτε το πρόγραμμα του Συνεδρίου και το βιογραφικό του John A Daly
  • Σας περιμένουμε στο stand του ACT (Περίπτερο 13, θέση Ε1) καθ’ όλη τη διάρκεια της 32ης Philoxenia ( 18 – 20 Νοεμβρίου, 10:00-20:00)