20.04.2016 Παίζοντας με την Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων

Παίζοντας με την Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων

Με ευφάνταστα κουστούμια, σκηνικά και μουσική παρουσιάστηκε στις 16 και 17 Απριλίου η μουσικοθεατρική παράσταση «Η Αλίκη στη Χώρα των Θαυμάτων» από το Junior Drama Club του σχολείου. Περισσότεροι από 40 μαθητές Γυμνασίου πήραν μέρος στο μιούζικαλ και παρέσυραν το κοινό σε ένα παράξενο ταξίδι στη χώρα της φαντασίας και του παραλόγου, όπως το συνέλαβε στο ομώνυμο μυθιστόρημά του ο Λιούις Κάρολλ. Οι ερμηνείες των παιδιών απέσπασαν το θερμό χειροκρότημα του κοινού, όπως και η εμφάνιση της χορωδίας και οι όμορφες χορογραφίες.

Τη σκηνοθεσία της παράστασης ανέλαβαν οι Ελένη Ζήκα, Αναστασία Βλέμμα και Suzanne Francis.