21.04.2016 Β’ Αγώνες Λόγου στο Κολλέγιο Ανατόλια

Β’ Αγώνες Λόγου στο Κολλέγιο Ανατόλια

Περισσότεροι από 300 μαθητές από 44 δημόσια και ιδιωτικά σχολεία από όλη την Ελλάδα συναντήθηκαν στη Θεσσαλονίκη για τους Β΄ Αγώνες Λόγου που διοργάνωσε το Κολλέγιο Ανατόλια από τις 8 έως 10 Απριλίου. Οι συμμετέχοντες διαγωνίστηκαν στους Διττούς Λόγους, τον Προτρεπτικό Λόγο, τον Αυθόρμητο Λόγο και την Εκφραστική Ανάγνωση εξασκώντας τις δεξιότητες τους στον δημόσιο λόγο και τη χρήση της ελληνικής γλώσσας, οξύνοντας παράλληλα την κριτική και αναλυτική τους σκέψη.

Η ομάδα του Κολλεγίου Ανατόλια (Δημήτρης Τσιπινιάς, Ιωάννα Γκούτνα, Ιφιγένεια Μουμτζή) κατέκτησε την 1η θέση στους Διττούς Λόγους, ο Δημήτρης Τσιπινιάς έφτασε στον τελικό του Προτρεπτικού Λόγου και η Μαριλένα Γκογκίδη στον τελικό της Εκφραστικής Ανάγνωσης.

Τα αποτελέσματα μπορείτε να τα δείτε αναλυτικά εδώ.