11.12.2015 3K Run για 7η συνεχή χρονιά

3K Run για 7η συνεχή χρονιά

Με την εντυπωσιακή συμμετοχή των 400 ατόμων και με στόχο την ενίσχυση της οργάνωσης «Γιατροί του Κόσμου» πραγματοποιήθηκε για 7η συνεχή χρονιά το 3Κ Run ο φιλανθρωπικός αγώνας δρόμου των 3 χλμ. Μαθητές καθηγητές και διοικητικό προσωπικό βρέθηκαν στη γραμμή εκκίνησης και διέσχισαν τρέχοντας ή και περπατώντας το campus του Κολλεγίου. Οι δρομείς χωρίστηκαν σε δύο γκρουπ: πρώτα αγωνίστηκαν οι 26 μαθητές του Δημοτικού οι οποίοι συμμετείχαν με πολύ μεγάλο ενθουσιασμό στη διαδρομή, και ακολούθησαν οι υπόλοιποι δρομείς – μαθητές, καθηγητές και διοικητικό προσωπικό.

Η μαθήτρια που τερμάτισε πρώτη ήταν η Μαριαλένα Πούλκα, ενώ από τα αγόρια πρώτος ήρθε ο Ανδρέας Δράκος. Πρώτοι από το διδακτικό και διοικητικό προσωπικό τερμάτισαν η Ράνια Σεμερτζιάν στις γυναίκες και ο Βαγγέλης Γουλής στους άνδρες.