04.12.2015 Από τους μαθητές για το σχολείο τους

Από τους μαθητές για το σχολείο τους

Συνεχίζοντας επάξια μία παράδοση ετών - η οποία τα τελευταία χρόνια έχει γίνει πιο συστηματική - μαθητές του 2ου Γυμνασίου μέσω του 15μελούς τους Συμβουλίου προσέφεραν έσοδα που συγκέντρωσαν από μαθητικές εκδηλώσεις για την αγορά ενός σύγχρονου επωαστικού θαλάμου και αντικαθιστώντας το παλιό επωαστήριο. Ο θάλαμος προορίζεται για την καλλιέργεια μικροοργανισμών για τις ανάγκες του μαθήματος και του club της Βιολογίας. Η κίνηση των παιδιών είχε ως σκοπό να τιμήσει παράλληλα και την καθηγήτρια Βιολογίας Ελένη Μαυρίδου. Ο Πρόεδρος του Κολλεγίου Ανατόλια ευχαρίστησε τα παιδιά για την ευγενική χειρονομία τους, όπως και η Διευθύντρια του 2ου Γυμνασίου Λία Μανίδου.