15.09.2015 Debate Camp στο Κολλέγιο Ανατόλια

Debate Camp στο Κολλέγιο Ανατόλια

Το Κολλέγιο Ανατόλια φιλοξένησε τον περασμένο Σεπτέμβριο το 6ο κατά σειρά Debate Camp της Πανελλαδικής Ένωσης Forensics. Είκοσι μαθητές του Κολλεγίου Ανατόλια και δέκα από τα Εκπαιδευτήρια Μαντουλίδης συμμετείχαν στο camp υπό την επίβλεψη της Λήδας Αντωνίου (’82) και του Άντυ Χάρρισον καθηγητών του Κολλεγίου Ανατόλια και συμβούλων club. Η προπονήτρια Ρητορικής της Εθνικής Ομάδας Καλλίνα Μπασλή και η Λουίζα Μότη, μέλος της Ρητορικής Εταιρίας Ελλάδας με πολλές διακρίσεις στο βιογραφικό της, καθοδήγησαν τους μαθητές μέσα από μία διαδικασία παραγωγής ιδεών, σύνθεσης επιχειρημάτων και εκφώνησης λόγων. Οι μαθητές ενθουσιάστηκαν με τη δράση και αδημονούν να αξιοποιήσουν τις νέες τους γνώσεις στην πράξη.